skittishfox: (Default)
11 А Він їм відказав: Це слово вміщають не всі, але ті, кому дано.

12 Бо бувають скопці, що з утроби ще матерньої народилися так; є й скопці, що їх люди оскопили, і є скопці, що самі оскопили себе ради Царства Небесного. Хто може вмістити, нехай вмістить.
skittishfox: (Default)
Останнім часом я достатньо багато читаю про нового міністра оборони РФ. Андрєй Бєлоусов, як ми чуємо - це чудо економіст, некорумпований, технократ, роботаголік та взагалі нова людина. Тому я вирішив трохи таки подивитися, хто це такий. У чому мені геть не допоміг Гугл, але допомогли Гугл Сколар та Гугл Букс.

Тож, почнемо здалеко. Андрєй Бєлоусов, як то часто буває в експертному середовищі - це Бєлоусов-другий, син іншого видатного (а точніше - впливового) радянскього економіста Рема Бєлоусова. Тому не дуже дивно, що ще за СРСР кандидат Бєлоусов став у віці 32 років заввідділом в престижному (але теоретичному) московському економічному інституті заввідділом з достатньо широкими повноваженнями; будь-кому, хто знайомий з радянськими академічними реаліями, відразу все стане зрозуміло.

Тим не менш, 1991 рік - це був фактично золотий рік для того, щоб бути економістом практично будь-де; ринок був порожнім, люди з досвідом йшли, як гарячі пиріжки; до того ж, з боку Заходу був непідробний інтерес щодо того, що відбувалося на росії. Хочеш - пиши статті (особливо якщо ти заввідділом в престижному московському інституті і можеш запахувати аспірантів), хочеш - роби бізнес, хочеш - лізь в політику. Але, як не дивно, трудоголік та економіст Бєлоусов цим геть не займався. Для початку, я не знайшов жодної статті англійською за його співавторством. Більш того, статті російською цього самого спеціаліста виходили з періодичністю в кращому випадку десь раз на два роки, та ще й у відносно другорядних російських журналах. Тобто ніякого економіста-трудоголіка, якщо дивитися на показники наукометрії, там не прогладається.

Ще цікавіше стає те, що якщо подивитися, що писав Бєлоусов у 90ті, то й економізмом там особливо не пахне. Усі статті мають однакову структуру:

1. В економіці росії наразі жопа, бо фонди використовуються неефективно, капітали "незаконно виводяться", промисловість "отримала ярмо у вигляді посередників", держава забагато тратить на соціалку, та взагалі
2. Все буде ще гірше, бо фонди проїдаються та взагалі
3. Треба якось зробити так, щоб капіталісти інвестували в оновлення фондів

Не дуже дивно, що на цю одну статтю під різними заголовками, які, до того ж, з аргументації мали хіба таблички падіння ВВП та порівняння ВВП з іншими країнами (ніяк не прив'язані до тексту), мало хто хотів другувати; окрім, звичайно, певного прошарку людей, який був зацікавлений саме в такому виснувку, не прив'язаному до фактів. Тому не дуже дивно, що свого часу Бєлоусов в боротьбі Єльцин-парламент був саме на боці парламенту, та й з чистою совістю публікувався в навколомухінській пресі, щоправда, щиро запудрюючи свої виснувки економічним жаргоном, аби все було пристойно.

Тим не менш, в момент початку появи Путіна во владі, коли під нього створювали Центр ефективної політики, де для Путіна підібрали "розумних хлопчиків", аби він міг на когось спиратися (звідти пішли і Іларіонов, і Набіуліна, і Улюкаєв), в це коло якимось чином потрапив і Бєлоусов. Тут трохи важко сказати, що зіграло - чи родинне вміння грати в апаратну боротьбу, чи вплив кризи-1997 на загальний настрій, але Бєлоусов фактично витяг золоту карту. Однак до влади він відразу не прийшов, а продовжував ще до 2006 року писати свою одну-єдину статтю, яку він розширив наступними тезами:

4. З усіх сценарієв розвитку росії найкращим є такий, де в нас є нова автократія, яка створює еліту, яка починає інвестувати в росію.
5. Без регіонального об'єднання росія-Україна-Білорусь-Казахстан нічого не вийде
6. Росії потрібна велика армія

До купи, Бєлоусов навангував ще три кризи: 2006-2007 років, 2012-2013 років, та 2017-2018 років, переживши які росія зможе стати стабільною державою.

Можна сказати, що Бєлоусов не лише заклав теоретичне підгрунтя для економіки путінізму, але й обргрунтував необхідність військового втручання, яке зараз веде путін. Більш того, таке широке вангування криз (бо, ми розуміємо, що якщо ти вангуєш кризи в 2012-2013 році та 2017-2018 році, то суто арифметично криза навіть в 2015 році буде близько для такого прогнозу), схоже, призвело до того, що путін особисто йому дуже довіряє.

Тому я хочу висунути наступні тези:

1. Бєлоусов ніякий не економіст і не трудоголік, а історична відрижка Держплану та "какую страну патєрялі" з прокладкою фашизму

2. Тому дуже навіть можливо, що отримати посаду міністра оборони він захотів сам, з міркувань "я зможу"

3. Можливо, зважаючи на минуле Бєлоусова, він намагатиметься ширше включати загальну економіку в фактичне фінансування діяльності Міноборони
skittishfox: (Default)
Завдяки китайському магазину неподалік нарешті дізнався ціну на бичачі хуї (вочевидь, харчового гатунку): 5.99 канадських доларів за фунт зі знижкою, 8.99 - без знижки.
skittishfox: (Default)
Після виходу чергового альбому Тейлор Свіфт (якого я, звичайно, не слухав) серед напівзірок 80х та інших пішла якась дурна мода - бити Тейлор Свіфт за те, що вона не така талановита як, наприклад, Мадонна.

Я не збираюся сперечатися з тим, що наразі, можливо, є співачки, які кращі/талановитіші/голосистіші за Тейлор Свіфт; поп-музику я слухаю не так часто, та й те по радіо, тому я розумію, що багато чого не знаю. Але топ-хіти десь з 80х десь по початок 10х я знаю непогано.

Так от, хлопчики та дівчатка: все було дуже погано десь до Леді Гаги. Мадонна та інші задали той вектор, який довів нас до Спайс Гьорлз, на тлі якого навіть Брітні Спірс здавалася кроком уперед: візьми тупу тьолку, зніми з нею відверте відео (ми всі пам'ятаємо жарти про груди Мадонни, так?), зроби тупий текст, так, щоб до всіх доходив, якщо тьолка чорна або латінос - додай репу, можна подавати відразу.

І, ні, я перечитував старі тексти. Вони настільки ж дурні, як я пам'ятаю.
skittishfox: (Default)
Сьогодні вперше за пару років зайшов на російські сайти новин.

Був дуже здивований тим, скільки в них новин про можливі перемовини з Україною. Тобто реально, перші полоси в цих статтях. Це завжди так, чи в них загострення?
skittishfox: (Default)
Про ситуацію з Залужним я скажу наступне: за досвідом двох світових війн я пам'ятаю ситуації, коли:

- Головний генерал йобнувся і почав гратися в політику та військовий заколот
- Головний генерал вигорів і йому тупо требо дати відпочити
- Головного генерала добре вивчив супротивник і почав тупо йому протидіяти

Ситуацій, де планова ротація у військовій верхівці (не репресії і не перебирання повноважень цивільними на себе) призвела б до великих пройобів - я не пам'ятаю.

Тому, поки я не почую якихось нормальних доказів "зради", в таких конфліктах я буду на боці цивільної влади. Якщо, звичайно, є про що розмовляти.
skittishfox: (Default)
Оскільки листопад, схоже, стає місяцем закінчення контрнаступу, то спробуємо підбити підсумки.

Почнемо з найголовнішого: контрнаступ НЕ провалився. "Провалений контрнаступ" - це судільна Авдіївка з західних танків, на яку, схоже, розраховували росіяни. Її не сталося. Я не сумніваюся, що втрати є, що вони помітні, але очевидно, що на "провал" усе те, що відбулося, не тягне.

Чи можна назвати контрнасутп "невдалим"? Тут я не знаю, мене там немає. Проблема полягає в тому, що, на відміну від українського та західного суспільства, в російському суспільстві зараз суцільна темрява війни. Дуже важко сказати, наскільки значними були для росіян втрати в техніці і людях, особливо на терміні в роки. Так, з одного боку ніби росія - величезна держава. З іншого - це бідна величезна держава, в якої, як ми часто бачили, певні резерви мають тенденцію закінчуватися в дуже "незручний" час.

В принципі, зі статті Залужного випливає, що зараз продовжувати активні наступальні сухопутні дії - не має особливого сенсу до того моменту, як Україна не зможе "перекрити небо" для дронів на окремій ділянці фронту. Залужний натякає, що, хоча Україна над цим працює, вона ще "не там", а для того, щоб бути "там", не завадила б і допомога партнерів. З іншого боку, в цій "асиметричній війні" в України є повно цілей для умовних "Бобрів" на території росії, які хоча й чипали влітку, але відносно епізодично. Тобто навіть без контрнаступу заморожена лінія фронту може бути дуже гарячею, особливо за умови нормальної допомоги.
skittishfox: (Default)
Дивлюся переклад статті Залужного в "Українській Правді":

"Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде".

Порівняємо з оригіналом:

"Just like in the first world war [sic] we have reached the level of technology that puts us in a stalemate" he says. The general concludes that it would take a massive technological leap to break the deadlock. "There will most likely be no deep and beautiful breakthrough".

Як ми бачимо, ніякого "глухого куту" в оригіналі немає. "Глухий кут" (тупік, dead end) - це ситуація, в якої немає виходу. Натомість, ми маємо справу з "патом" або "патовою ситуацією" - ситуацією, де обидві команди (які, звичайно, є у війні) не можуть змінити стан справ. Таким чином, якщо за версією "Української Правди", яка склеїла два речення, антагоністом для тупіку для України є "глибокий і красивий прорив", якого "не буде", то в оригіналі ми бачимо, що "пат" не є тим, з чим порівнюють прорив (і що два речення взагалі йдуть одне за одним). Натомість, Залужний вважає, що патову ситуацію може змінити лише технологічний ривок, а не "глибокий та красивий прорив".
skittishfox: (Default)
Так же співпало, що завдяки "вчасно" опублікованій статті в журналі "Тайм", інтерв'ю, а особливо - статтю Залужного в журналі "Економіст" багато хто сприйматиме як відповідь. А даремно.

Почнемо з формату. Інтерв'ю Залужного - це фактично вступ до статті, яке дає певний бекграунд щодо того, звідки вона взялася. Сама ж стаття Залужного явно почала писатися задовго до публікації в "Тайм", і дуже добре обгрунтована. Ось вона:

https://infographics.economist.com/2023/ExternalContent/ZALUZHNYI_FULL_VERSION.pdf

На мою думку, стаття має три мети.

1. Пояснення становища на фронті
2. Обгрунтування того, чому формат допомоги треба змінювати
3. Запрос на новий формат допомоги

Розверну свою думку: з точки зору Залужного, Захід наразі постачає вже існуючі зразки зброї, переважно - старого покоління. Хоча ці зразки виявилися ефективними у вирішені задач першої стадії конфлікту та в стриманні росії, наразі вони не зможуть забезпечити перевагу на полі бою. А що зможе? А ось що (далі йде перелік).

В цьому переліку є, здається, єдина зброя, яку ще не передали Україні: літаки. Залужний явно вказує на те, що нинішня ситуація в небі України хоча й не дозволяє росії вільно бомбардувати країну, одтак так саме не дозволяє Україні наступати. Решта - це запити на розробку нової зброї, причому яка є частково на стадії прототипів. Найзрозуміліше тут навіть не засоби РЕБ та боротьби з РЕБ, а пристрої для розмінування, наприклад, побудовані на базі моніторів (промислових водометів). Скажу відверто: щось подібне і меня спадало на думку, і, впевен, ще багато кому. Але бюджету під це в рамках допомоги немає.

На мою думку, вихід статті пов'язаний в першу чергу з відставкою ідіота Міллі, який, як то кажуть, намагався з дивана керувати українським контрнаступом за американськими підручниками. Міллі явно загрався, що видно хоча б з того, як він самовільно їздив на перемовини з Талібаном. Побачимо, чи я правий.
skittishfox: (Default)
Як виявилося, серед усіх моїх родичів є одна дальня (двоюрідна племінниця отчима дружини), яка вийшла заміж за палестинця і наразі перебуває в секторі Газа.

Ситуація там наступна: Хамас зігнав жінок з дітьми до школи і не випускає їх звідти. Вона там з чотирма дітьми; спить на підлозі. Діти блюють та поносять, бо по школі пішов вірус. Годують їх хлібом та чомусь солоними огірками.

В родички російський паспорт, якось через родичів намагалися звертатися до російського чи то посольства, чи то консульства. Всім, передбачувано, похуй.

Де зараз чоловік - історія не повідомляє. Чим думала дружина - теж.
skittishfox: (Default)
Кроме того, на улице продается так назьіваемая ХХХХХХХ. Главная составная часть єтого кушания - чеснок в значительном количестве. К нему присоединяются еще овощи, сардинки, ветчина, мазарелла (волокнистьій сьір) и разньія пряности. ХХХХХХХХ запивают вином. ХХХХХХХ - так назьівается торговец ХХХХХХХХ - варит єтот душийстьій товар под открьітьім небом

(1892 год)
skittishfox: (Default)
Ви не повірите, але я ще раз перечитав статтю Шустера в Тайм. І от що я надумав.

Давайте спробуємо зрозуміти, а що по-справжньому нового ми дізналися в цій статті? Те, що хтось з радників вважає, що в Україні крадуть? Теж новина! Те, що Зеленський злий на "союзинків", що дають мало зброї та запізно? Та про це вся Україна вже рік говорить! Те, що Зеленський не хоче домовлятися з путіним, а певні радники вважають, що треба? Ну прям ніколи такого не було!

Ні. Зі статті ми дізналися один важливий новий факт: месседжем Зеленського у Вашингтоні, де він був 21 вересня, було "Якщо війну не зупинити в Україні, вона перекинеться на Ізраїль та зрешті на Азію". З цим месседжем він ходив до Байдена, з ним же ходив до Макдоннела, і всюди він намагався просити допомоги.

І що ж ми бачимо? Війна таки-перекинулася на Ізраїль. Причому, що цікаво, щойно вона таки-перекинулася на Ізраїль, США достатньо неочіковано для багатьох погнала до регіону авіаносні групи і дуже однозначно підтримало Ізраїль. Навіть більше: зараз вся єврейська верхівка з жахом спостерігає за масштабом фактично антисемітського руху в світі, який маскується під про-палестиньский, а росія влаштовує натуральні погроми на літовищах та приймає делегації ХАМАС. Ми маємо дивну ситуацію, коли республіканський голова Сенату об'єднався з президентом-демократом, і пробиває пакет допомоги Україна-Ізраїль через палату представників.

Тобто ми бачимо, що насправди Зеленського в Вашингтоні кому треба не лише почули, а визнали на 100% правим. Бо, фактично, він приїхав з пророцтвом. І саме з таким сприйняттям і намагається боротися Шустер. Йому важливо показати, що Зеленський - це така собі біблійно-месіанська фігура, яка окремо від українського народу, що дуже втомився від боротьби, боїться блекаутів та "холодів ранньої осені", та взагалі хоче корупції та сепаратного миру. А ота боротьба, підтримка Ізраїлу і таке все інше - то краще відв'язати від України.

Корочше, хтось злякався. Бо зрозумів, що до когось дійшло.
skittishfox: (Default)
2022

Шашличень
Лютий
Бучень
Москвень
Білогорень
Зміїнень
Хаймарсень
Сакень
Ізюмень
Мостень
Кавунопад
Патріотень

2023

Танчень
Вугледарень
Гаажень
Болід?ень
Штормшедоуень
Пригожень
Касетень
Безпригожень
Підводночовнень
Атамксень
skittishfox: (Default)
Взагалі, за купою подій на Близькому Сході ми стали забувати про той фон, на якому нібито писалася стаття Шустера для Тайм.

А теоретично писав Шустер свою статтю на тлі того, що Україна повністю почала гвалтувати Чорноморський флот рф в Севастополі. Штаб розбили 22го вересня. Подводного човна - 14 вересня. Виводити флот масово почали на початку жовтня. Фактично, зараз кораблі йдуть до Одеси не те, щоб без перешкод - але те, що ситуація сильно змінилася порівняно з тим самим літом, це факт.

Тобто, саме станом на початок жовтня, ситуація на фронті ніяк не нагадувала "все замерзло". Більш того, в Зеленського були підстави бути оптимістом, тому що він отримав "товсту ракету" від США, яку приховували від преси.

Якщо прийняти атаку "товстими ракетами" як дату, після якої статтю вже ніхто не редагував (бо їх згадувань в статті немає) - то є слушне питання: а чому ж Шустер пише в такому тоні? Що такого відбулося, що увігнало його в суцільний песимізм? Станом на 17 жовтня, навіть лідером в перегонах спікера був дуже навіть проукраїнський Джим Джордан; більш того, станом на 17 жовтня ще навіть пакету допомоги на 105 мільярдів доларів для України не було.
skittishfox: (Default)
Прочитав велику статтю в Тайм про ситуацію в Україні, і от що подумав.

Перше. Факти самої статті я обговорювати навмисно не буду, бо не знаю. В другий рік війни написати таку статтю відносно неважко, тому назву її просто: "Зеленьский хоче продовжувати воювати, Україна втомилась".

Друге. Стаття писалася в період, який включав в себе 7 жовтня; це явно випливає з її тексту. Але таке враження, що дуже багато частин статті було написано в якійсь альтернативній реальності. Почнемо:

By the time Zelensky returned to Kyiv, the cold of early fall had taken hold

Звичайно, в реальній реальності ніякого "осіннього холоду" в Києві наприкінці вересня не було; температура в Києві до кінця вересня була дуже комфортні +20, та й на початку жовтня була стабільно вище +10. Автор просто підводить нас до думки що:

The cold will also make military advances more difficult, locking down the front lines at least until the spring.

Зрозуміло, що якщо автор вигадує "осінні холода" в Києві для того, щоб підвести нас до думки про заморожений фронт, то є підозри, що він просто хотів написати про "заморожений фронт", незважаючи на.

Це не єдинай приклад, коли автор малює реальність, яка викликає питання. Почнемо з:

Despite the recent setbacks on the battlefield, he does not intend to give up fighting or to sue for any kind of peace.

ОК, добре, про які "нещодавні setbacks" іде мова? Якщо про Авдєєвку, то там ще повністю нічого не зрозуміло, і, більш того, повно попаленої російської бронетехники. Якщо про щось інше, то я повністю не розумію, про що йдеться взагалі.

Чи автору хтось пообіцяв Авдєєвку, він це чесно вписав у статтю, і забув повністю викреслити при редагуванні?

Питання виникає і в наступної цитати:

At one point in early October, he said, the political leadership in Kyiv demanded an operation to “retake” the city of Horlivka, a strategic outpost in eastern Ukraine that the Russians have held and fiercely defended for nearly a decade.

Посилання в статті, що цікаво, веде на операцію по взяттю двух селищ під Бахмутом.

Так от, знову-таки, коли саме трапився цей драг нахт Горлівка? Нагадаю, що 7 жовтня вже почалася Авдіївка, тому в цей час я не думаю, щоб хоч хтось віддавав такий наказ. При цьому я взагалі не уявляю собі операцію по взяттю Горлівки "отак зненацька"; знову якісь незрозумілі джерела?

Третє, дуже цікаве, питання, полягає в тому, чого у статті немає. А в статті немає "товстої ракети". Причому немає взагалі, навіть в місцях, де, здавалося б, вони мають бути:

Ukrainians have ramped up production of drones and missiles, which they have used to attack Russian supply routes, command centers, and ammunition depots far behind enemy lines. The Russians have responded with more bombing raids against civilians, more missile strikes against the infrastructure that Ukraine will need to heat homes and keep the lights on through the winter.

Тобто, США щойно надала зброю, яка може багато чого змінити на полі бою. За два тижні до виходу статті Україна роз'їбала два військових аеродроми. Але в статті її немає. Бо вона йде врозріз з меседжем. Нема й кластерної амуніції. Немає й розмірковувань над фразою Зеленського, яка з'явилася на початку статті:

Zelensky describes it as a war of wills, and he fears that if the Russians are not stopped in Ukraine, the fighting will spread beyond its borders. “I’ve long lived with this fear,” he says. “A third world war could start in Ukraine, continue in Israel, and move on from there to Asia, and then explode somewhere else.” That was his message in Washington: Help Ukraine stop the war before it spreads, and before it’s too late. He worries his audience has stopped paying attention.

Враховуючи те, що стаття фактично закінчується десь на періоді вторгнення Хамасу до Ізраїлю, це виглядає як ще одне риторичне питання: мессіанський Зеленський попереджає світ про можливий початкок війни в Ізраїлі, якщо Конгрес не допоможе Україні. Ха-ха! Але, як не дивно, війна дійсно перекинулася на Ізраїль. Враховуючи, що Шустер просто ігнорує це попередження Зеленського, фокусуючись на тому, як війна в Ізраїлі, навпаки, відволіче свід від підтримки України, знову складається враження, що речення про Зеленського забули відредагувати з ранніх ревізій, а висновки з подій писалися під заздалегідь заплановану тему.


Отже, моя думка така: Шустер писав заздалегідь сплановану статтю з заздалегідь відомим виснувком (Зеленський не хоче миру, Україна від війни втомилася і не переможе). Не виключаю, що під таймінг осінньої хвилі таких статей планувалася і Авдіївка. Хоча Шустер і досягає в читача бажаного ефекту (а, як ми пам'ятаємо, вміння гарно писати є чи не єдиною обов'язковою вимогою до журналіста), низка подій, які відбулися в світі в процесі написання статті, настільки протирічать її тезам, що довести її до якоїсь логічної форми автор так і не зміг, натомість спираючись то на "осінні морози", то на людей з незрозумілими датами, і в упор ігноруючи події в світі, які явно на статтю впливають. Читати не варто.
skittishfox: (Default)
Схоже, в СВС були якісь внутрішні розбори польотів, бо в останніх статтях вони почали писати:

https://www.cbc.ca/news/politics/trudeau-hospital-blast-gaza-1.7001656

Anglican church officials have said an untold number of Palestinian refugees were camped out in the hospital courtyard when the explosion hit Tuesday.

Images gathered by BBC News, the Associated Press and Reuters show that the hospital is still standing after the blast but there are blown-out windows, a small crater in the pavement near the site and burned-out vehicles and overturned cars nearby.
skittishfox: (Default)
Ви здивуєтесь, але я таки-написав в CBC щодо того, що вони говорять про "знищений" госпіталь в Газі. І ось що я отримав у відповідь:

Dear XXXXXXX:

I am the Senior Manager for Journalistic Standards and Public Trust at CBC News. I am writing to reply to your October 18 email addressed to CBC Ombudsman Jack Nagler calling our coverage of an explosion at a Gaza hospital " simply false and inflammatory." Brodie Fenlon, Editor in Chief of CBC News, asked me to respond to your concerns.

You wrote – in part:

I am tired of the coverage of the "deadly hospital strike" if the picture of the aftermath of the said strike show a dozen of burned cars in hospital's parking lot, and the whole hospital still standing. I can understand that it can be confusing to figure out who fired the missile, but figuring out whether the hospital was destroyed or not should be trivial; why does CBC keep running with the lie about "hundreds dead" and "hospital strike", if there is no evidence for either point? How can I reconcile the videos showing people being dug out of rubble with the lack of rubble in the aftermath photos?

The government of Israel, the Israeli Defence Forces and Hamas are in agreement: a rocket (or missile) fell out of the sky Tuesday and struck the Al-Ahli hospital in Gaza. Reporters have spoken to witnesses. Journalists on the ground have filed video and pictures. Our team at As it Happens spoke with Rev. Richard Sewell, whose organization runs the hospital. He said his people have told him the following:

And what I'm, what I understand is that a missile landed in the courtyard around the outside of the building of the hospital, and that's where most of the people sheltering were encamped, not actually in the building but sort of in the open air. And that it's just caused massive, massive loss of life in, you know, numbers it's way too early really to be talking precise numbers. But we know it is in the hundreds, and it's just absolutely devastating that civilians should be targeted or in the firing line, whatever,

It is true there is no agreement on how many people were killed and injured. Hamas – which runs the Health Authority in Gaza - puts the number of people killed in the hundreds. As you've seen, the hospital administrators anticipated those kinds of numbers as well.

Journalism is, by its nature, iterative. In a breaking news situation, you almost never start with an understanding of the full picture. It means we start by accurately reporting what various knowledgeable sources and protagonists are reporting. We make it clear to the audience where that information is coming from. As more information is gathered and facts confirmed, the story develops.

It is my responsibility to tell you that if you are not satisfied with this response, you may wish to submit the matter for review by the CBC Ombudsman. You can reach the Ombudsman at ombudsman@cbc.ca.

Sincerely,

Nancy Waugh

Senior Manager, Journalistic Standards and Public Trust, CBC News

PS. Просто додам, що я їм написав:

Program : https://www.cbc.ca/player/play/2274459203524
Subject : Deadly hospital strike with 500 dead - why is the hospital still standing?
Message :
Dear Sir or Madam,

I am tired of the coverage of the "deadly hospital strike" if the picture of the aftermath of the said strike show a dozen of burned cars in hospital's parking lot, and the whole hospital still standing. I can understand that it can be confusing to figure out who fired the missile, but figuring out whether the hospital was destroyed or not should be trivial; why does CBC keep running with the lie about "hundreds dead" and "hospital strike", if there is no evidence for either point? How can I reconcile the videos showing people being dug out of rubble with the lack of rubble in the aftermath photos?

This is crossing the line into literal blood libel, since people are seemingly itching to somehow attack the Jews even if Israel not only haven't done much yet, but was just the victim of an actual well-planned terrorist attack that claimed the lives of hundreds. Again, I do understand the problems of covering war, but can we stop pretending that the hospital is destroyed when it clearly isn't? The journalists can look at Mariupil drama theater to see how buildings destroyed by aerial strike look like; if you can't hire experts, you should consider hiring them immediately, because the "hospital strike" narrative you are spreading is simply false and inflammatory. And I'm not even asking for the decency of showing the two together for comparison to let people make their own conclusions.

Thank you,

XXXXXXXXXX
skittishfox: (Default)
Якщо подивитися на європейські мови, то ми побачимо одну спільну тенденцію:

1. Усі європейські мови мають схожі засоби словоутворення, де за допомогою префіксів, суфіксів та закінчень зі спільного кореня утворюються іменники, прикметники і дієслова.

2. Як правило, іменники - найкоротші

3. При цьому корінь має бути не дуже довгим (бо інакше слова, утворені за допомогою префіксів, суфіксів та закінчень стають задовгими), та очевидного механізму утворення нових коренів не існує.

Таким чином, якщо європейські мови надовго залишити на самоті, то в них почнуть закінчуватися корені; ну а закінчення коренів призводить до того, що для нових речей доводиться вигадувати чи якісь там хитровивернуті назви, чи якось хитровивернуто запозичувати один в одного слова так, щоб при запозиченні вони обрізалися для утворення граматичного кореня.

І тут нам на допомогу приходить англійська! Саме через свою зручну граматичну структуру вона стала зручним постачальником коренів для європейських мов!

По-перше, граматика англійської не містить обов'язкових закінчень для чоловічого рода однини, що майже завжди дозволяє отримувати корінь невеликої довжини.

По-друге, англійська елементарно дозволяє утворювати однокові трійці "іменник-прикметник-дієслово", що дозволяє іншим європейським мовам запозичувати саме ті граматичні концепти, яких їм не вистачає.

По-третє, через тенденцію англійської роздувати речення за допомогою артиклів та предлогів, вона намагається обирати відносно короткі слова в якості нових надходжень, що дуже зручно для інших європейських мов, що ці слова запозичують.

Ну й наостанок структура англійської дозволяє їй запозичувати слова з інших мов з мінімальними змінами (бо в ній немає обмежень на граматичні форми), тому вона часто виступає в якості проміжного носія, звідки ці самі слова запозичують вже інші мови.

Фактично, англійска як джерело коренів стала латиною без обмежень, бо в ній немає граматичних обмежень на, наприклад, закінчення дієслів, аби їх змінювати.

Profile

skittishfox: (Default)
skittishfox

June 2025

S M T W T F S
1 2 3 4 567
891011121314
151617 18192021
22232425262728
2930     

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 27th, 2025 07:57 pm
Powered by Dreamwidth Studios