skittishfox: Love (Default)
2017-07-25 11:53 am

Тепер наша черга!

 Вже офіційно: московіти озброюють Талібан. Це той самий Путін, який вважав озброєння талібів американцями ледь не найбільшою стратегічною помилкою 20го століття.

http://thehill.com/policy/defense/343609-videos-suggest-russian-government-may-be-arming-taliban ;
skittishfox: Love (Default)
2017-07-24 02:59 pm

Нові санкціі проти санкцій США

 Нові санкціі США викликали чималий непокій у владних кругах. Поговорюють, що нові санкції США проти Росії настільки злі, що уряд неодмінно відповість раундом контрсанкцій на це коло санкцій США проти компаній, що співпрацюють з Росією:

http://www.politico.eu/article/brussels-prepares-to-bite-back-at-us-over-russia-sanctions/

 Проблема лише в тому, що цим урядом, який сильно супротивиться санкціям США, є не Кремль. Санкціями США дуже незадоволений... Брюсель, оскільки ну так же не можна, щоб європейським компаніям та було щось за співпрацю з Кремлем!

 Як після цього ЄС продовжуватиме якісь посередницькі процеси в Україні - я не розумію. 
skittishfox: Love (Default)
2017-07-19 11:41 am

Про каліфорнійську екологічність

 Я достатньо випадково зацікавився простим питанням: скільки ж у Каліфорнії живе родин? Відповідь виявилася дуже несподіваною.

 Якщо подивитися на дані перепису 2010 року, коли це питання було точно висвітлено, то в Каліфорнії на 37 мільйонів мешканців припадало 12.5 мільйонів родин (households). Це, насправді, дуже мало: в Каліфорнії другий в США (після Юти) розмір родини (в середньому - 2.9 людини). Це значно більше, ніж 2.58 в США.

https://www.census.gov/prod/cen2010/briefs/c2010br-14.pdf Цікаво, що якщо рахувати саме родини, то Канада з її 13.3 мільйонами вийде більше за Каліфорнію.

 http://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2011/as-sa/98-312-x/98-312-x2011003_2-eng.cfm

 Це пояснює кілька речей:

 - Кризу цін на нерухомість в Каліфорнії - там вже давно утворився дуже великий відкладений попит
 - Екологічність Каліфорнії - дуже великий відсоток споживання (опалення та кондіціонування, частково - бензин тощо) прив"язаний до домівок, а не до кількості людей в домівці
 - Швидше за решту США зростання населення (в родинах більше дітей)
skittishfox: Love (Default)
2017-07-18 04:46 pm

(no subject)

  Добра новина: схоже, що зараз у Вашингтоні склався міжпартійний консенсус щодо того, що на Росію та різні ІГІЛи треба давити значно сильніше.

https://theintercept.com/2017/07/17/with-new-d-c-policy-group-dems-continue-to-rehabilitate-and-unify-with-bush-era-neocons/
skittishfox: Love (Default)
2017-07-17 09:45 am
Entry tags:

Люди та коти

  Вчора мені вдалося експериментально довести, що погоні котиків за лазерною цяткою - це риса, притаманна не лише котиків.

 В суботу я купив автоматичну чистилку для басейну. Для тих, хто не знає: це шось на кшталт диску з прастику, який довгим шлангом під"єднується до насосу; диск вібрує та псевдовипадковим чином пересувається басейном, в процесі очищуючи його дно від брухту. Так от, частина моїх гостей - троє чоловіків за 30 - вчора більш ніж півтори годити стояли під дощем та тупо втикали на цю штуку, обговорючи, куди вона піде та чи не заважають їй певні речи.

 А ви кажете - котики! Вони ці цятки принаймі не обговорюють!
skittishfox: Love (Default)
2017-07-11 02:05 pm

Про Трампа та Путіна

 Як на мою думку, найкращим підтвердженням того, що зустріч Трампа та Путіна дуже не сподобалася Москві, стала поява чергового злива в NYTimes про співпрацю сина Трампа та росіян.

 Ще я б сказав, що оскільки зливають інфо про зустріч, яка була досить безглуздою (хоча погоджуватися на цю зустріч з боку Трампа-молодшого було  дуже поганою думкою, то в Росії дійсно немає ані плівок з Трампом та повіями, ані ніяких по-справжньому серйозних угод щодо співпраці.
skittishfox: Love (Default)
2017-06-29 01:05 pm

Вони вбили Google News!

 Сьогодні зайшов на Google News. Що я можу сказати - вони його вбили.

 В першу чергу, зник доступ до налаштувань, які помагали відсортувати новини таким чином, щоб вийти за межі "найкращих джерел" Гугл. Раніше це було достатньо легко зробити, якщо додати фільтр за часом та задати сортування за датою; зараз - дзуськи.

 Мало того, чомусь news.google.ca перекидає на головну сторінку news.google.com для США, що повністю вбиває ідею.

 Google перетворюється з пошукового сайту на сайт "подачі інформації", тобто просто редагує, що вам краще читати, а що - сховати від вас подалі. Це не новина для побічних сервісів Гуглу, але принаймі на основному сайті вони цього уникали.
skittishfox: Love (Default)
2017-06-22 04:12 pm

Про the Ukraine

 Тут нещодавно почався вой щодо того, що Трамп сказав "the Ukraine".

 По-перше, Обама теж так казав, читаючи з папірця:

 https://www.nytimes.com/2014/03/01/us/politics/transcript-of-obamas-remarks-on-ukraine.html

Over the last several days, the United States has been responding to events as they unfold in the Ukraine.

 По-друге, ви ще не бачили, як The Economist Порошенка зображав:


skittishfox: Love (Default)
2017-06-12 04:41 pm

Чому Україні потрібні біометричні паспорти та чому росіяни мусять в"їзджати саме за ними

  Мені здається, що багато хто не розуміє, навіщо потрібні біометричні паспорти, та навіщо вони особливо потрібні саме для візитерів з Росіі.

 А ось навіщо:

 https://www.wired.com/2012/04/cia-spies-biometric-tech/

 Коротко зміст статті від 2012 року: ЦРУ дуже боїться біометричних паспортів, тому що вони фактично унеможливюють повторний в"їзд до країн подвійних агентів по підробних документах. Чому? Тому що під час другого візиту у паспорті з"являються ті самі біометричні дані, а їх змінити неможливо - тобто якщо людина вже є в базі, то знову підробити її особистість вже неможливо.

 Мені потрибно розповідати про те, навіщо це треба Україні? А якщо вкрасти в росіян їх базу - то взагалі буде дуже добре!
skittishfox: Love (Default)
2017-06-07 04:05 pm
Entry tags:

Про ІГІЛ та Хафтара

 Як і виявилося, Халіва Хафтар, великий секулярний друг Москви, який лише нещодавно "боровся" з терористами з ІГІЛ, ще нещодавніше почав діяти разом із ними:

http://www.aljazeera.com/news/2017/06/haftar-isil-forces-launch-attacks-libya-170602170049944.html ;

 "Ми, русскіє, друг друга нє абманиваєм".
skittishfox: Love (Default)
2017-06-07 11:48 am

Про ФІФА

В ситуації з Катаром є один момент, на який ніхто поки не звернув уваги: через мудрість ФІФА два чемпіонати поспіль відбудуться в їбанутих країнах-вигнанцях з незрозумілою футбольною інфраструктурою.

 От вгадали так вгадали!
skittishfox: Love (Default)
2017-06-07 10:34 am

Історія про те, як у 1940 році не відбулися Олімпійські ігри

Здається, що жодному року так не щастило з Олімпіадами, як 1940му. Спочатку (у 1937 році) ігри планували провести в Саппоро (зимові) та Токіо (літні); але у 1938 році їх було скасовано, як пишуть російськомовні джерела - через війну. Зимові ігри переносили ще двічи: спочатку - до Сент-Моріцу, потім - до міста Гарміш-Партенкірхен у Німеччині; літні ігри перенесли до Гельсинки - і знову скасували через війну. Ну нещасливий рік якийсь.

За таким скороченим описом - який приблизно у такому вигляді зустрічається у чисельних російськомовних джерелах - може видатися, що Міжнародний Олімпійський Комітет (МОК) був осередком розуму у охопленій фашизмом Європі. Так, надання ігор Німеччині у 1936 році можна визнати помилкою, але ж МОК повністю виправдався, намагаючись протистояти війні переносом ігор! Зрештою, навіть за Олімпійською хартією, спорт Олімпійських ігор мусить пропагандувати мир - а хто у передвоєнній Європі взагалі про це думав?

Реальність, як завжди, і дуже несподіванно для мене виявилася не просто трохи іншою - вона виявилася прямо протилежною тому, що можна подумати по такому опису.

Отже, почнемо по порядку.

Японія виборола право на Олімпіаду в 1937 році; хоча на той час Японія формально не воювала в Китаї, але усі дуже добре розуміли, що Манчжурія трималася на японських штиках. Зрозуміло, що критика Японії від членів МОК лише посилилася після того, як Японія напала на Китай, та дійшла до прямих закликів бойкотувати ігри.

Що робить МОК? Як не дивно, нічого. Навіть навпаки - МОК порівнює ситуацію з Берліном, де, незважаючи на такі ж заклики, ігри пройшли зразково.

Так чому ж відмінили Олімпіаду?

Як не дивно, Олімпіаду в Токіо (та Саппоро) відмінив не МОК; її відмінив уряд Японії. Офіційно причиною відміни дійсно була війна: Японії.... потрібно було концентрувати усі ресурси на боротьбі з Китаєм, тому розбазарювати їх на Олімпіаду було нерозумно. До того ж, Олімпіада протирічили духу бусідо - кодексу воїна, який культував уряд Японії.

Саме безглузде полягає в тому, що уряд Японії не мав право робити таких заяв: право на відмову від ігор належало місту Токіо - де ідея Олімпійських ігор була достатньо популярною, аби викликати обурення мешканців. Але, за японською традицією, десь за добу уряд Токіо підтримав слова вищої влади; зимові ігри перенесли до Санкт-Моріцу у Швейцарії, а літні - до Гельсинкі у Фінляндії.

Але на цьому історія, звісно, не закінчилася.

12 травня 1939 року Німеччина досить несподіванно висунула ультиматум по Санкт-Моріцу: або ігри проходять точно так, як хоче МОК, або Німеччина відкликає свою делегацію з Ігор. Швейцарці на такі вимоги не погодилися, і вже за два дня Ігри було перенесено до Німеччини, де вже було "майже все готово". Це, нагадую, вже було після того, як Німеччина порізала Чехословаччину та "приєднала" Австрію!

Однак, як ми вже знаємо, червень 1939 року - то ще не війна; можна сказати, що МОК просто помилився, а рішення провести Олімпіаду в Німеччині, а не в Норвегії, Канаді чи тій же Фінляндії (які на ігри 1940 року претендували) - то лише співпадіння, викликане форс-мажором. Але ж ні!

У вересні 1939 року, коли війна вже почалася, уряд Фінляндії починає настільки занепокоюватися війною, що призупиняє підготовку до Олімпіади. В той самий час окремі країни, що входили до антигітлерівської коаліції, починають відмовлятися від участі в Іграх. Натомість МОК... погрожує перенести ігри до США, якщо Фінляндія їх не бажає. Як наслідок, між МОК та Фінляндією починається малозрозумілий обмін взаємними заявами, з якого випливає, що фінни хотіли б не проводити Олімпіаду через війну, але будуть сприймати її перенесення до США як ще більшого ляпаса - чим їх і шантажує МОК, аби вони таки-провели Олімпіаду.

За усім цим ми можемо не помітити, як 25 листопада 1939 року були скасовані зимові Олімпійські ігри в Німеччині. Думаю, що ви вже здогадалися, що "були скасовані" - це черговий евфімізм; як і в випадку з Японією, їх скасували ті самі німці - через те, що кляті французи та британці не хочуть приймати німецькі мирні пропзиції та тим самим йдуть проти Олімпійської хартії! Але нічого, натомість німці проведуть зимовий фестиваль спорту, і все буде ОК.

Зрештою, 3 грудня, після нападу СРСР на Фінляндію, було скасовано й Ігри в Гельсинки без переносу до США. Нарешті, аж нарешті МОК зробив вірний вибір та подумав про мир в усьому мирі!

Але ж, як завжди, ні.

11 лютого 1940 року Олімпійський комітет Фінляндії знову починає розглядати можливість провести Олімпіаду в Гельсинкі. Мало того, вже 16 лютого МОК починає планувати естафету Олімпійського вогню з Греції через Італію та Німеччину до Фінляндії. Ну і, аби додатково показати свою мудрість, 9 лютого 1940 року МОК обирає представника фашиської Німеччини своїм секретарем - через його досвід у проведенні Олімпіади в Берліні.

Знову, як ви вже здогадалися, між МОК та Фінляндією починається малозрозумілий обмін заявами, який закінчуєтья тим, що фінни відмовляютья провести Олімпіаду - але за два дня до заяви Фінляндії МОК, аби прикрити свою дупу, розповсюджує листа, в якому каже, що Олімпіада в Гельсинки під час війни потворить олімпійські ідеали. Так, це ті самі люди, які не прибили олімпіади в Японії та Німеччині.

В когось ще є питання, чому чемпіонат світу з футболу в 2018 році пройде в Россіі?
skittishfox: Love (Default)
2017-06-01 04:21 pm

Про вихід США з Паризької угоди

Сьогодні Трамп заявив про те, що США виходить з Паризької угоди. В цьому мене більш за все вразив не сам факт виходу - було б дивно, якби Трамп не вийшов, - а офіційний документ, що розповсюдив Білий дім:
Як на мене, це піздєць. Там вже є підкреслення, італік, жирний шрифт та ВИДІЛЕННЯ ВЕЛИКИМИ ЛІТЕРАМИ - єдине, чого не вистачає, так це різних кольорів та Comic Sans. Ну й enlarge your penis, звісно.
skittishfox: Love (Default)
2017-06-01 01:23 pm

Про Газпром

Схоже на те, що у рішенні арбітражу у Стокгольмі Газпрому повернулася його давня мулька: встановлення неринкової ціни на газ для тих країн Східної Європи, що входили до ЄС - незважаючи на те, що це протирічило правилам ЄС щодо газового ринку:

https://www.euractiv.com/section/energy/opinion/gazprom-in-central-and-eastern-europe-a-long-history-of-exploitation/

При цьому розрахунок (який дуже довго працював) був достатньо очевидний: що німці, з якими на той час в Росії були дуже добрі зв"язки, заблокують будь-які рішення по Східній Європі, аби не втрачати ринки, а нікому більше та Східна Європа не буде потрібна. Проблема в тому, якщо дуже довго наживати собі ворогів таким чином, то у певну мить хитрий розрахунок порветься саме тому, що доведеться мати справу з людьми, яких вже кинули в минулому.
skittishfox: Love (Default)
2017-05-31 12:14 pm

Трохи про ісламський тероризм

Дивимось за руками:

19 травня лівійський Уряд Національної Згоди ("уряд") відбиває важливу стратегічну базу в прихильників Лівійської Національної Армії ("армія")

22 травня "армія" починає авіаудари проти "уряду", аби помститися за втрату

25 травня (ахтунг! фаш. ресурс) Лавров та Шойгу анонсують свій візит до Єгипту

26 травня в Єгипті терористи у військовій уніформі вбивають 26 коптів-християн. Спочатку на себе ніхто відповідальність не бере, але і Сісі (голова Єгипту), і Хафтар (голова Лівії) вже впевнені, що це - ІГІЛ, який перейшов лівійський кордон та чомусь вирішив напасти саме на коптів. Єгипет вирішує, що треба побомбити лівійські бази ІГІЛ.

26 травня виявляється, що навіть прихильники "армії" цікавляться, як же так виходить, що бойовики ІГІЛ можуть телепортуватися зі східного кордону з Єгиптом відразу на захід, де вони воюють вже з "урядом", і чи не належать ці "телепортатори" до "армії"

27 травня Єгипет вже впевнений, що напад скоїли саме терористи з Лівії, але при цьому чомусь бомбить не ІГІЛ, а зовсім інше угруповування (підтвердження з західного джерела, якщо хтось не вірить)

28 травня виявляється, що Єгипет бомбить чомусь не прикордонні містечка, а міста, які намагається захопити "армія"

29 травня, після зустрічи з Шойгу та Лавровим, Єгипет запевнює, що разом з Росією вони будуть боротися з терором та бомбити саме тих, кого треба

29 травня, після теракту в Манчестері та розстрілу коптів, боротьба між "урядом" та "армією" різко загострюється.

Хто там що організовував я не знаю, але як так Шойгу дату візиту вгадав?
skittishfox: Love (Default)
2017-05-30 12:34 pm

Трохи про німецьке енергетичне диво

Достатньо часто доводиться чути про те, як Німеччина перетворилася на глобального лідера у зеленій енергетиці, та як решта країн має на неї орієнтуватися. На мою думку, це дуже спрощений погляд на проблему; у кількох графіках я хотів би проілюструвати мій погляд на проблему.

Почнемо з термінології.

По-перше, наразі "зелені джерела енергії" вживається у двух контекстах: загальному споживанні енергії та виробництві електроенергії. В залежності від того, який аргумент намагається побудувати автор, він може дивитися або на долю в виробництві електроенергії - аргументуючи це тим, що оскільки електроенергію важко замінити ще чимось, то треба дивитися на те, як ми витісняємо електростанції на вугіллі, - або в виробництві загальної енергії - аргументуючи це тим, що якщо електроенергія чистіше за газ для опалення, то опалювати приміщення варте саме електроенергією. Я прихильник другої думки, але для цього посту ми будемо розглядати лише електроенергетику.

По-друге, поговоримо трохи про те, що вважається "зеленим джерелом електроенергії". За європейськими правилами до таких джерел належить спалювання біомаси та сміття; вважається, що оскільки таким чином ми лише повертаємо той вуглець до атмосфери, який з неї витягли рослини, то ми таким чином не впливаємо на глобальне потепління. На мою думку, це дуже хибний підхід, оскільки якби ми не спалювали ці рослини, то вуглець до атмосфери не потрапив би взагалі; до того ж, просте переведення ТЕС з вугілля на рослини навряд чи є дуже технологічним завдянням. Тому в якості класичних "зелених джерел" я буду розглядати лише вітер та сонце.

Поглянемо на джерела генерації енергії в Німеччині:Як ми бачимо, в цілому за минулий 2016 рік Німеччина виробила 648 тереват-годин, з яких 115 терават-годин, або 18%, припадало на сонце й вітер; насправді це дуже непагано.

Проблеми починаються тоді, коли ми дивимося на споживання електроенергії:Як ми бачимо, хоча Німеччина виробила 648 терават-годин, спожила вона лише 593; більш того, це не є виключенням. Здавалося б, чому б німцям не палити менше дорогого російського газу, а просто збільшити частку зеленої енергетики? Якщо просто вживати менше вугілля, то доля чистих джерел зросте до 19.5%. Та чому ж Німеччина, яка завжди палила стільки, скільки споживала, раптом стала експортером?

Відповідь на це питання достатньо просте. Поглянемо, з чого складається ціна електрики для пересічного німця:І тут ми помічаємо одну цікавинку: виявляється, що власне електроенергія коштує для пересічного німця не так і багато. Але окремо, окрім електроенергії, він просто сплачує навіть більше навіть не за зелену енергетику - а за те, що Німеччина просто будує додаткові потужності зеленої генерації, нарощування яких дуже цікаво співпадає з різким зростанням експорту електроенергії:Крім того, якщо ми уважно подивимося на графік, то ми побачимо, що після буквально буму встановлення соняшних панелей, Німеччина вже кілька років як від них відмовилася взагалі; але зростання потужності вітрогенераторів постійно зростає. В чому ж справа?

Справа в тому, що перед нами черговий приклад німецького підходу до економіки, який значною мірою і пояснює німецький підход до ринку.

Перший виснувок, який ми можемо зробити, полягає в тому, що німецька електромережа вже не в змозі спожити всю ту "чисту енергію", яка вона виробляє; інакше б неодмінно впало споживання хоча б природного газу. Більш того, таке враження, що мета у зменшенні викидів не стає взагалі, оскільки за останні 10 років роль зеленої енергетики (з біомасою) в загальному споживанні лишаться незмінною, а зниження викидів відбувається лише за рахунок зменшення загального споживання енергії. Крім того, можна зробити виснувок, що Німеччина фактично не знижує суттево долю теплової енергетики, а використовує зниження споживання електроенергії, аби остаточно позбутися атомної енергетики:Справжня мета німців стає зрозумілою, якщо поглянути на графік змін цін на електрику для німецьких споживачів за останні 10 років:Нас не цікавлять податки, оскільки вони йдуть державі - але нас цікавлять дві речі, які йдуть генеруючим компаніям: acquisition, тобто те, що вони отримують за вироблену електроенергію, та renewables surcharge, який німецькі споживачі платять компаніям за те, що вони будують нові вітряки. Тут, як ми бачимо, відбувається дуже цікаве: у 2009 німецьки споживачі платили енергетичним компаніям 9.8 центів за кіловат-годину - а у 2016 11.5 центів за кіловат-годину. Це відповідає річній інфляції у 2%, що насправді дуже небагато. Але, в той же час, не-німецькі споживачі, які не платять renewables surcharge, платили 8.3 цента - а стали платити 5.6 цента. Як наслідок, експорт фактично брудної електроенергії збільшився вдвічи: з 23 терават-годин у 2008 - до 55 у 2016.

Фактично, в цьому і полягає німецька економічна модель:

- Споживання німецьких господарств штучно обмежується за рахунок високих податків на споживання
- При цьому податки йдуть на субсидії розвиненню виробничих потужностей німецькій промисловості (німці припинили інвестувати в розширення потужностій соняшних електростанцій саме тоді, коли китайці остаточно витіснили німців з ринку панелей)
- За рахунок структури субсидій, німці можуть не закладати амортизацію виробничих потужностей у ціну товару, та штучно зменшують його ціну на зовнішніх ринках
- Скорочення внутрішнього попиту компенсується ростом збуту в цілому за рахунок експорту

Проблема в тому, що повторити такий вибрик дуже важко. По-перше, це протирічить духу угод про вільну торгівлю; Німеччині вдається уникати проблем через те, що вона має кілька великих фірм, між якими можна влаштувати конкурс з конкуренцією, неявно виключивши іноземців на стадії вимог до продукту. По-друге, в інших країнах буде достатньо важко пропихнути таку структуру цін на виборах. По-третє, далеко не у всіх є така структура ринків експорту, як у Німеччині.

Які з цього виснувки? Ну, по-перше, треба усвідомити, що стати Німеччиною не вийде. По-друге, слід усвідомлювати, що не варто слідувати економічним порадам саме Німеччини - хоча б тому, що у випадку України або ще когось це призведе лише до того, що ми будемо субсидувати німців. Ну і, по-третє, фактично слід шукати індустрії, де можна провернути щось подібне.
skittishfox: Love (Default)
2017-05-29 02:13 pm

Мальтійські файли

Сьогодні натрапив на дуже цікавий, але схоже що маловідомий, злив: "Мальтійські файли". Хтось провернув щось на кшталт Панами на Мальті, тобто вкрав документи про фінансову діяльність. Нажаль, самі документи недоступні для перегляду, але будемо відслідковувати: Ердогана вже упіймали на хабарі на 30 мільйонів від азербайджанців:

https://theintercept.com/2017/05/26/malta-files-revelations-25-million-oil-tanker-gifted-to-erdogans-family/
https://eic.network/projects/malta-files
skittishfox: Love (Default)
2017-05-25 08:20 pm

Лівійськийъ Гамбітъ

Я думаю, вже всі чули, що в Манчестері теракт скоїв британець лівійського походження. Але, думаю, не всі читали деталі.

Справа в тім, що в історії з цим британцем дуже багато різних незрозумілих речей. Почнемо з одного простого питання: так на чийому ж боці був цей йолоп? Відповідь на це питання є досить неочевидною.

Наразі в Лівії воює три основні сили: уряд національної єдності в Тріполі, лівійська національна армія в Бенгазі, та різного роду ісламські угрупування - переважно в пустелі (оскільки я точно не пам'ятаю назви усіх сторон, то не пишу їх з великих літер). Уряд - це ніби помірковані ісламісти. Батько хлопака був одним з таких ісламістів, які, як завжди, коливалися десь на межі між "ісламістами" та "поміркованими", але в першу чергу жадали позбутися Кадафі. Поки незрозуміло, як саме його батько потрапив до Британії, але не виключно, що він якимось чином співпрацював з британцями під час про-британського уряду Ідріса, та йому показали на двері на початку 70х, коли Кадафі демонстративно бив горщики з англосаксами. До того ж, на початку 2010х батько взяв сина та поїхав воювати з Кадафі, та навіть перевіз родину до Триполі відбудовувати батьківщину.

Оскільки родину батька затримали в Триполі, то можна було б припуститися, що саме в Триполі, який контролюється урядом національної єдності та де є присутність ісламістів, цього сина й завербували. Але ж ні! Син поїхав аж до Бенгазі, аби потрапити у лапи ісламістів! Оскільки Бенгазі контролюється армією, з якою уряд воює вже років з п'ять, то перетини сина настільки ж логічні, як і переїзд якогось ополчєнца з ДНР до Львова, аби встати до лав РНЄ чи чогось подібного.

Все стає набагато більш логічним, якщо згадати, що лівійська армія є клієнтом Кремля; більш того, за підводними пригодами "Адмірала Кузнєцова" лишився непоміченим його візит до Бенгазі, де представники Росії демонстрували лівійцям, що вони такі ж круті, як і НАТО. Крім того, стає більш зрозумілим і візит британця до Сірії: не треба йти ніякими таємними тропами до Аль-Кайди, а достатньо лише завітати на одну із баз Асада.

Фактично, якщо тримати всі ці речі в голові, то стає зрозумілим і мета теракту - підставити ту частину Лівії, що не співпрацює з Москвою - й, що найголовніше, офіційна мета теракту.

А знаєте, чому - офіційно - лівієць підірвав себе на концерті в Манчестері? Мстився за авіаудари США по Сірії. Так, мстився за те, що розбомбили хімічну зброю Асада.
skittishfox: Love (Default)
2017-05-25 11:13 am

Альфред Бестер та футурологія

Хоча роман "Тигр! Тигр!" Бестера і промахнувся по багатьом трендам двадцятого сторіччя, на кшталт комп"ютерів, та екстраполював телепатію та космічні подорожі в той стан, якого так ніколи й не досягли, він іноді на диво влучно передбачав інші соціальні тренди, особливо в дрібницях.

Візьмемо епізод з містером Престо, коли черговому керівнику корпорації роблять повну пластику, аби він був точною копією вже того розкрученого містера Престо, до якого вже звикли мільйони клієнтів за десятки років. Здавалося б, дрібничка. Але хтось може собі уявити Цукеберга віком в 70 років, який буде виглядати як старий єврей такого ж віку? Чи зможе він продати свої накручені метрики з відео клієнтам, якщо буде на повному умняку впарювати речі, в якіх сумнівається вся індустрія? Дзуськи!

Те саме зі Стівом Джобсом, який до самої смерті намагався бути обличчям компанії - та за смерті якого все ще прибутковий Епл увійшов в кризу іміджу, коли їх дії, які за часів Джобса видавалися б "революційними", раптом здаються якимось гівном.

В мене таке враження, що сучасне покоління медіамільярдерів буде намагатися робити собі пластику, аби і в 70 виглядати як молодий візіонер у светрі, аби продавати своє "бачення" клієнтам. Часи, коли в бізнесі ексцентрічний власник міг виглядати аби як, минули - якщо вони колись взагалі були.