skittishfox: Love (Default)
[personal profile] skittishfox
Події останніх днів лише переконали мене в тому, що бути актуальним блогером в ці дні дуже важко: ось ти сидиш, читаєш літературу, щоб написати обгрунтований пост на якусь тему - і тут відбувається якась хуйня, і та тема стає нікому не цікавою. Тому напишу про заборону "Аднакласнікав".

Чомусь дуже багато коментарів зводитья до однієї думки: россійські соцмережі заборонили, аби припинити дію россійської пропаганди, і це пагано, як і будь-яка загальна цензура. Ця думка є цілком необгрунтованою.

По-перше, почнемо з того, чому заборонили россійські мережі: тому що за пост в цих мережах в Росії вас можуть посадити. Більш того, аби вас посадили за такий пост, вам навіть не обов"язково їхати до Росії: можна просто випадково потрапити в халепу, якщо ви перебуваєте в якісь третій країні, яка вирішила цій Росії загодити. Нагадую, що Росія - це країна, де саджають навіть не за ловлю покемонів, а за якісь дрібні речі в провінції, які взагалі нікому не цікаві, але потрібні для звітності місцевим поліцаям.

По-друге, ваші дані в цих соцмережах взагалі ніяк не охороняються. Навіть якщо сказати собі: "Я там лише викладаю фото котиків", то це не означає, наприклад, що ваш профайл не використають якісь російські політтехнологи, аби допомогти черговому Януковичу виграти вибори.

По-третє, мене просто вбиває реакція соцмереж. Мало того, що більша частина моєї минулої української стрічки новин в ЖЖ так і не переїхала на нову платформу, після всіх розмов про Dreamwidth та кроваву гебню - так ще й половина з цієї половини вже не оновлює свій DW, але не забуває кроспостити в жежешку.

Ну, і, в останнє, мене дуже порадувала реакція одного москво-єврейського долбойоба-блогера, який в якості альтернативи забороні ОК та ВК запропонував просто займатися політичною цензурою груп. Йолопе! Політична цензура - це саме те, чим варто займатися в останню чергу! А от заборона фірм, які з недостатньою повагою відносяться до даних своїх користувачів та намагаються дати можливість судам ФСБ РПЦ садити своїх користувачів за законами Московії - це те, чим варто займатися в першу чергу! Навіть більше - твої приорітети викривають усю московсько-інтелигентську тусовку: ви дуже згодні на співпрацю з ФСБ та вибіркове правосуддя, поки вам дають заробити гроші та саджають за пости не вас, а якихось дрібних людей. Уся суть російського айті-бізнесу - саме в цьому; на міжнародному ринку ці люди заробити не в змозі, а на російському виживають лише за рахунок фільтру у вигляді Великого Брата.

І не треба нам казати про свободу слова в США: сісти за пост в соцмережі там дійсно важко, а от зайти в інтернет-казіно, які заборонені, - практично неможливо.

Date: 2017-05-17 02:19 pm (UTC)
robofob: каченя з word (Default)
From: [personal profile] robofob
Київо-єврейські блоґери теж долбойоби, чи для мене можна зробити виключення?

Date: 2017-05-17 02:29 pm (UTC)
ratomira: (Default)
From: [personal profile] ratomira
Слушна думка про те, що можуть посадити за пост у вкантактє.
Бо наприклад блогера Лапшина затримали в Білорусі та відправили до Азербайджану. Саме так можуть й десь у Вірменії затримати за пост у вкантактє та відправити до Росії.

Date: 2017-05-17 04:10 pm (UTC)
From: [personal profile] gb0
У бана проблемы с законностью. Там забанить постановили кучу https URLов, а-ля https://metro.yandex.ua/moscow

http урлов почти нет.

Для того, чтобы порезать конкретно URL (сервер и URI) – надо перехватить SSL/TLS handshake – что есть запрещенная (иначе как по решению суда) перлюстрация/прослушка. Ну и бровзеры этот процесс шарят и выдают некрасивые сообщения, разве что всех обяжут ставить правительственные корневые серты. Резать больше, чем в указе есть (например, по IP) – закон о телекоммуникациях не велит – провам просто будут вкатывать иски от озабоченных законностью пользователей.

Это без учета того, что вся эта DPI машинерия стоит очень дорого, каналы в Украине дешевые и широкие, машинерии нужно много и тд. Будет или распил, или передел рынка. Селективное окошмаривание неугодных. Ради сомнительного удовольствия отрезания от яндекса технически безграмотных ватных граждан.

Остальные санкции – очень в тему. А вот порезка трафика - нет.

Есть и долговременные риски. Бан указом  – этокруто, пока не начнут банить сначала оппозицию, а потом – того и гляди конкурентов рошена.
Edited Date: 2017-05-17 04:11 pm (UTC)

Date: 2017-05-17 07:10 pm (UTC)
robofob: каченя з word (Default)
From: [personal profile] robofob
>не забуває кроспостити в жежешку
Кроспостити. Прямо вже років зо два не пишу. І не вважаю ЖЖ суто капуцинським. Те, що вони спиздили-виманили розробку файного хлопця Фіцпатріка, ще не робить його русским сервисом. Русский борщ, русские шашліьки – все повернеться.

Date: 2017-05-18 12:41 am (UTC)
bytebuster: (Life)
From: [personal profile] bytebuster
+100500, все правильно сказав.

Profile

skittishfox: Love (Default)
skittishfox

September 2017

S M T W T F S
     12
34567 89
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 22nd, 2017 08:44 pm
Powered by Dreamwidth Studios